Edmodo

9.13.5

3.2

5

Eğitimin kazandığı, öğretmenlerle öğrencilerin buluşma noktası

306.9k

Bu uygulamayı oyla

Edmodo öğrencilerle öğretmenlerin birbirleriyle bağlantıya geçtiği ve işbirliği yaptığı online bir buluşma noktası yaratan bir uygulamadır. Uygulamanın amacı zaman ve mekan gözetmeksizin öğretenler ve öğrenenler arasında güvenli ve kalıcı bir bağlantı oluşturmaktır.

Genel olarak uygulama sadece üyelerin girebildiği güvenli bir grup yaratmanızı sağlar. Bu sayede çalışma grubunun veya sınıfının dışındaki kişiler uygulamanın içindeki içeriğe erişim kazanamazlar.

Edmodo'nun en çok kullanıldığı yerler alıştırma sınavlarının çözülmesi ve teslimi, ev ödevleri ve diğer okul görevleridir. Ayrıca öğrencileri sınıfta tartışılan konular hakkındaki diyaloglara katılımlarını desteklemekte de kullanılır. Son olarak uygulama sayesinde diyaloğun konusu zil çaldığında bitmek zorunda kalmaz.

Edmodo çok ilginç faydalar sunan ve sık olarak kullanılan eğitsel bir araçtır. Eğer uygulamayı kullanmak istiyorlarsa hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin özel bir kullanıcı hesabı oluşturmalarını hatırlatmakta yarar var.
Gereksinimler

Android 2.3 ya da üstü sürümünü gerektirir.

X